SMS Dashurie

Ketu po publikojme disa mesazhe sugjeruese per te ururar ditelindjen te dashurit ,dashures,miq,familje etj.Nese se ju pelqejne shkruani nje mesazh poste me urimet qe do benit ju.

 • Zoti krijoj universin por nuk ishte i kenaqur,kerkonte dicka gjeniale dhe perfekte…dhe atehere krijoj ty.EDHE 100!
 • Ne mengjes heret u zgjova
  Athua dicka me zgjoj
  Mu kujtua dashuria ime
  Ditlindjen do festoj
 • Per ditelindjen tende desha te te dhuroja dicka te vecante, te kendshme, fantastike, por nuk mu duk e pershtacme te mbyllesha ne brenda nje pakoje dhurate. Shume urime!
 • Le te jet çdo dite e ardhshme më e mire,le te jesin të gjithat simbas deshires tende,kur t’bjere shiu,për ty le të shkelqeje dielli, jeta jote le të jet rruga prej drandafillave e ujitur me shiun e lumturise , e ngrohur me lumturin e vertete , kurse nëpër jetë, le të të udhëheqe fati.gëzuar ditëlindjen
 • Sot te duket vetja i rendesishem sepse eshte ditelindja jote? shpirt ,per mua je gjithmon te dua shum shum 
 • Kur qirinjet te i fikesh N’deshire me fut dhe mua Jam une e dashura jote Qe me shpirt te dua!
 • Te uroj 12 muaj lumturi, 52 weekende qetesi, 365 dite dashuri, 8760 ore paqe, 525600 minuta sukses, 31536000 sekonda miqesi.URIME!!!
 • Desha te gjeja nje fraze te jashtezakonshme…por nuk ekziston asnje aq te bukur sa te transmetoje dashurine time…mqs thjeshtesia eshte forma e vertete e bukurise…kaq thjesht te uroj edhe 100 vjec!
 •  jeta eshte krijuar per t’u jetuar
  endrrat jane bere per te enderruar
  ditet jane bere per t’u shijuar
  ti ke lindur per te te dashuruar

Dashuria është si një pikë loti,
Të rrëshkeq në faqe kur je i zoti,
Nëse zemra-zemrën dashuron,
Fjalët e botës ajo kurrë nuk i DEGJON.!

************************************

Nese e mban ket sms me don
nese e fshin me adhuron
po qe e lexon nuk mundesh pa mua
nese sma kthen me simpatizon
po ma kthen me dashuron
qka do te besh tani?….

************************************

Nese heshtim te dy bashke,
edhe heshtja ka dy sy
jane syte e zemres time qe te shohin vetem ty
dhe nese sta them dot me goje sa shume te dashuroj
gjithe fajin e ka natyra qe si dha zemres goje…

************************************

Sa kohe u be qe s’shoh syte e tu dhe prape i perfytyroj.
Sa kohe u be qe nuk puth buzet e tua..
dhe prape e ndjej ngrohtesine e tyre.
Sa kohe u be qe nuk perkedhel me trupin tend…
dhe prape e ndiej aty ne trupin tim.
Dua te te shoh perseri,po jane vec lutje te kota pa gram shprese,
se fati deshi qe te ishim larg.
E kjo largesi na beri te kuptonim se sa e donim njeri-tjetrin.
S’na mbetet gje tjeter vecse…….

*************************************

Te Dua…
Mos i thuaj asnjeriut qe te thash te dua
por thuaj zemres te me dojë edhe ajo mua.
te dua ne mengjes te dua ne darkë,
do te doja te te puthja por….
te kam shum largë……

*************************************

Kur jam me ty eshte njesoj
sikur te perjetoj nje enderr te bukur,
por ne kete enderr eshte edhe frika,
frika se mos do te zgjohem shpejt….
dhe gjithcka do te mbaroje

*************************************

Frika me ze kur s’je prane meje
Kam frike se mos dikush si flladi lehte i pranveres
te rremben dhe ti si gjethe
largohesh larg
aq sa une s’mundem te te kap