Te Dua

Te dua zemra ime te dua shume e di
si peshku pa uje pa ty nuk mund te rri.
edhe pse ti nuk me beson
kjo zemer vetem ty te don.
te shpresoj qe kete nje dite ta kuptosh
dhe ne krahet e mi me vrap te vraposh.

***

Je enderra qe shikoj cdo nate!
Je vdekja qe do me marre nje dite!
Je drita qe me ndihmon te shikoj!
Je e vetmja arsye per te cilen jetoj!
TE DUA SHPIRTI IM !!! <3

***

Hapi syte e mos i mbyll
Une jam diell e ti je yll
Kur ti qesh un behem ze
Mos mendo se do te le
Kur ti qan un behem lot
Ste nderroj me askend ne bot
Ti je gjumi un jam endrra
Ti je shpirti une jam zemra
Ti je djalli un jam drita
Ti je jeta qe une e prita
Mos mendo se te harroj
Kur je i vetmi ne bot
Qe te DASHUROJ

***

Unë emrin tënd e zë rrallë në gojë
kjo do të thotë që në zemër e ruaj thellë
veç në ndodhtë të kthehem në rrenojë
do të dalësh si legjenda mbi një kështjellë

Unë emrin tënd s’e kam vënë në asnjë vjershë
E s’do ta shkruaj as në vargun më me bujë
Kjo do të thotë që gjërat me peshë
rrinë në thellësi dhe është zor t’i ngresh mbi ujë

***

Nese prej meje mendja s’te hiqet,
Nese per mua zemra te digjet,
Ateher afrohu dhe me prit pak mua,
Se do te vij ngadal qe te them TE DUA….

Dashurin tende e ndjej thell ne shpirt
i lutem zotit me ty te me bashkoj nje dite
dhe qe ajo dite kur te mos mbaroj
sa te jem gjall tjeter z’do te shikoj…

Ne kete faqe gjeni poezi dashurie te dua, qe shprehin si eshte me se miri dashurine qe kemi brenda nesh dhe shpesh kemi probleme me shprehjen e saj. Poezi dashurie te dua eshte nje seksion i veqante brenda faqes sone Poezi Dashurie Shqip ne te cilen do te postojm vetem poezi dashurie te dua. Nese keni nje poezi dashurie te dua qe deshironi ta publikoni ketu postojeni permes komenteve dhe ne do ta vendosim ne kete faqe brenda 24 oreve.